Dayanışma Yaşatır!

2020’nin son günlerinde yeni yıl dileklerimizin en başına sağlığı, yeniden bir araya gelebilmeyi ve taleplerimiz için mücadeleyi sürdürmeyi koyduk. Zira kiminle konuşsak çalışma koşullarındaki ağırlaşan koşullardan, evde kalmaktan, çocukların can sıkıntısıyla baş edememekten, yedirme içirme telaşına yetişememekten, hastalıktan, sağlık sistemindeki sorunlardan dert yanıyor, bunların bir an önce değişmesi isteğini ifade ediyordu.

Bu ve benzeri dileklerle karşıladık yeni yılı. Ne varki tatil biter bitmez açıklanan yüksek rakamlar, ve yeni önlemler, aşının gayet yavaş ilerlemesi, çalışma ve günlük hayatımızı yeni- den alt üst eden gelişmeler karşısında, sorunların yakamızı bırakmayacağını, dileklerimizi gerçekleştirmenin en kısa yolunun ise talep- lerimizi daha kararlı savunmak olduğunu bir kere daha anımsadık.

Pandemi bir yıldır gündemimizde. İstesek de istemesek de. Bu sayımızda da ana konu yine bu. Ancak yeni sayımızda pandemi ve pandemi karşısında yaptıklarımız, dayanışmamız, hastalığa ve hastalığın yarattığı sorunlara karşı nasıl ayakta kalmaya çalıştığımızı da değişik örnekleriyle açıklayalım istedik.

Birbirimizi görme, dergimizi elden ele ulaş- tırmayı ne yazık ki bu sayıda da gerçekleştiremeyeceğiz. Var olan kısıtlamalar, hastalıktan kendimizi ve birbirimizi koruma isteğimiz bu sayımızı da online çıkarmamızı gerekli kıldı. Bu sayımızı Pdf olarak toplu okuyabileceğiniz gibi içinde yer alan yazıları da tek tek internet sayfalarımızdan çağırıp okuyabilir, linklerini tanıdığınız bütün kadınlara ulaştırabilirsiniz. Bu sayımızda yine bir çok arkadaşımız görev aldı. Ancak daha zengin içerikli bir dergi için yazılarınız, mektuplarınız, önerileriniz ve eleştirileriniz bizim için çok önemli.

O halde lafı daha fazla uzatmayıp sizi yazılarımızla başbaşa bırakalım. Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere.

Dergimizin bütün yazılarını okumak için

Kadın-Jan2021-

 

, , ,