Birlikte Güçlüyüz!

GKB – Bağış Kampanyası 2021

Yapmak istediklerimizin, neşeli gruplarımızın, bitmeyen verimli tartışmalarımızın, yorgunluğumuz- da verdiğimiz kahvemolalarımızın, korolarımızın ya da dans, tiyatrogruplarımızın, yazı atölyeleri- mizin, eylemler için pankart yazdığımız buluşmalarımızın, toplantılarımızın, hüzünlerimizin de kahka- halarımızın da bir parçası ol. Dayanışmayı, birlikteliği güçlendirmemize el ver.

page14image35865728

“Bir slogan bir bağış” mottosu altında sürdürüyoruz Göçmen Kadınlar Birliği bağış kampanyamızı.

“Göçmen Kadınlar Birliği bağış kampanyasını destekliyorum, çünkü… “ diyerek, bağışa neden katkı sunduğumuzu belirtiyor ve görsele dönüştürüyoruz, eli belinde kadın figürüyle.

”Dayanışma yaşatır!”

“Birbirimizden öğrenebilmek, her alanda varolabilmek için!

“Yaşamın kendisiyiz, birlikte güçlüyüz!

“Karşımdaki, yanımdaki gülüyorsa, ben de gülebiliyorum. Birlikte yarınlara gülebilmek için birbiri- mize destek olalım! Bizler tek kanatlı melekleriz, birbirimize sarılmadan uçamayız. Kız kardeşleri- min özgürlüğe uçması için onlara sarılmak istiyo rum!”

Ve daha onlarca sloganı dile getirirken, aslında bir kez daha düşünüyoruz; birlik olmamızın, birlikte yol yürümemizin neleri kolaylaştırdığını, neler ka- zandırdığını hem kendimize hem kadın mücadelesine.

Ben de varım derken, birlikteliğimizden doğan kazanımlarımızı kaybetmemek, barışçıl, eşit, daha güzel bir dünyaya kavuşabilmek için verdiğimiz çok yönlü mücadelede “varım!” diyoruz.

Ben de varım derken, bir bütüne ait hissediyor, o bütünü çok yönlü güçlendirmeye çalışıyoruz.

Bu duygularla yapılan dayanışmanın büyüklüğü küçüklüğü değil, “ben de varım!” duygusu yüzü- müzü gülümsetiyor.

Bu nedenle tüm üyelerimizi, tüm kadınları yapabi- leceklerimizi ertelemeden yolumuza devam edebil- mek için Dayanışma Kampanyamızı güçlendirme- ye davet ediyoruz.

, ,