Kadınlar anlatıyor: O zaman dans!

Ben Kudret Büyükyurt. Sosyal danışman ve dansevita öğretmeniyim. Korkuları ve depresyonları olan insanlarla çalışıyorum.
Korona nedeniyle bir arada yapılan grup çalışmaları durduruldu. Ben de Whats App grubu oluşturdum, gruba yönlendirdiğim metodlarla her gün aynı saatte evlerimizde dansevita metodlarıyla hareketlerimizi yapıyoruz.
Grupta yer alanlar böylece kendilerini yalnız hissetmediklerini ve korkularıyla daha kolay başa çıkabildiklerini paylaştı.
Berlin Göçmen Kadınlar Birliği’nin korona günleri için oluşturduğu „Dayanışma yaşatır“ grubuna da vücudumuzu algılamamızı sağlayacak, vücut, beyin, ruh sağlığımıza iyi gelebilecek hareket videoları gönderiyorum.
Gruptaki kadınlar bu videoların kendilerine iyi geldiğini yazıyorlar ve bu dayanışmanın içinde olmak beni çok mutlu ediyor, cesaretlendiriyor.
Kısaca dansevita hakkında bilgi vermek istiyorum:
Dansevita kişisel gelişim metodudur. Farklı kültürlerin müzik, dans ve rituelleri ile vücut, beyin, ruh rahatlatılır.
Vücudu algılamak çok önemlidir. Ben deneyimlerinden yola çıkarak, vücudu dünyaya benzetirim. Dünyayı ihmal edersek iklim, çevre kirliliği ve benzeri sorunlar, vücudumuzu ihmal edersek hastalıklar ortaya çıkar.
Kendimizi algılayabilirsek insanlara, çevremize ve özellikle de şiddete karşı daha duyarlı oluruz.
Sağlıcakla kalın
DAYANIŞMA YAŞATIR

, ,