Lanetliyoruz!

prayforistanbumxl Kopieİstanbul Atatürk Havalimanında çok sayıda insanın ölmesine ve yaralanmasına yol açan saldırıları lanetliyoruz. Saldırılarda yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır, yaralılara şifa diliyor, havaalanı çalışanlarıyla dayanışma içinde olduğumuzu açıklıyoruz.

Ne yazık ki bir süredir dünyanın bir çok ülkesinde ve Türkiye’nin dört bir köşesinde İŞİD ve cihadist çeteler tarafından gerçekleştirilen ve yüzlerce insanın öldüğü, yaralandığı bombalı saldırılara, kitlesel katliamlara tanık oluyoruz. Bir kez daha söylüyoruz İŞİD’in güçlenişinin nedeni Ortadoğu’da yıllardan beri sürdürülmekte olan savaş politikalarıdır. Bu nedenle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yetkilileri, önlem almaya, terörü ve savaşı besleyen, körükleyen politikalardan vazgeçmeye çağırıyoruz.

Türkiye de uzun bir zamandır insanların, kimsenin ama hiç kimsenin güvenliğinden söz edemez olduk. Doğrudan halkı hedef alan bombalı saldırılar, kitlesel katliamların yanı sıra, kadınlara yönelik şiddeti, çocuklara yönelik taciz ve tecavüzü, LGBTİ onur yürüyüşlerine yönelik saldırıları, barış isteyen akademisyenleri, farklı inançlardan ya da etnik kökenlerden olanlara yönelik tahammülsüzlük ve nefret söylemlerini, kimi şehir ve kasabalara yönelik abluka ve yasakları, doğruları yazan yayın kuruluşlarına, gazetecilere yönelik baskı, hapis ve para cezalarını göz önüne aldığımızda hatta en son yangınlarında da görüldüğü üzere Türkiye“de hiç bir canlının, insanların, doğanın, ağaçların, hayvanların can güvenliği kalmamıştır. Bunun sorumlusu Erdoğan- AKP hükümeti politikalarıdır. Dolayısıyla AKP Hükümetinin iç ve dış politikada izlediği saldırgan ve savaşçı tutumunun bedeli canla, kanla, gözyaşıyla ödenmektedir.

Göçmen Kadınlar Birliği olarak Türkiye’de güvenli, kardeşçe ve barış içinde bir yaşamın tesis edilmesi için mücadele eden bütün kesimlerle dayanışma içinde olduğumuzu dile getiriyor, İstanbul katliamını lanetliyoruz.

Metni pdf olarak indirmek için:istanbul

,