Berlin’de kadınlar şiddete hayır dedi

 

25 Kasım veranstaltung 2014 foto2Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Eylem ve Mücadele Günü Kapsamında Berlin’deki diğer kadın örgütleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz panele kadınlara yönelik çalışmalar yapan kurum ve dernek temsilcileri katıldı. “Halifeden Özele Kadına Yönelik Şiddete Hayır” mottosu altında düzenlenen panelde, Rat der Ezidischen Frauen, International Women Space, Interkulturellen Frauenhaus ve BIG e.V temsilcileri farklı mekan ve durumlarda kadınların yaşadığı şiddeti ortaya koyarken, buna yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Şiddete uğrayan kadınlar için danışmanlık hizmeti veren ve yardım sunan kurumlara gerekli finansal desteğin artırılmasının ve özellikle danışmanlık hizmetlerinin ve bilgilendirme broşürlerinin farklı dillerde olmasının gerekliliğine vurgu yapılırken, kurumların kendi aralarındaki iletişimin de daha güçlü olmasının da bir ihtiyaç olduğu belirtildi.
Şiddete karşı kadın dayanışmasının önemine vurgu yapılan konuşmalarda, bugün her zamankinden daha fazla birlikte hareket etmeye ihtiyacımız olduğu dile getirildi.

25 Kasım veranstaltung 2014 foto3

,