Soğuğa karşı örgü

Aachen’da mülteci kadınlar diğer mültecilere biraraya gelme ve yardıma muhtaç olanlara destek verme amacıyla örgü buluşması organize ettiler. yumak_ordu

Etnik yapılarından bağımsız tüm kadınlara açık olan buluşmaya çok sayıda Alman kadının da katıldı. Soğuğa karşı örgü buluşmasıyla hem soğuk havalara hem de mültecilere yönelik toplumsal soğukluğa karşı tavır alınıyor.

Aachen Mülteciler Grubu ve Uluslararası Af Örgütü tarafından da desteklenen buluşma sırasında mülteci kadınlara hakları konusunda danışma hizmeti de veriliyor. Böylelikle hem kötü durumdaki mültecilere örgü ve dikişle giysi yardımında bulunulurken hem de Almanya’daki yaşam hakkında bilgi ediniliyor, devlet dairelerindeki işler için pratik destek organize ediliyor.

Örgü buluşmasının gerçekleştirilmesinde 2012 yılında Almanya’ya iltica eden Iraklı Faisa Ischo da büyük rol oynadı. Ischo, mülteci kadınlara yardım örgütlenmesindeki angajmanı nedeniyle bu yıl Ağustos ayında Uluslararası Af Örgütü tarafından Aachen entegrasyon ödülüne layık görülmüştü.

,