Dizelerin hep bizimle olacak!

nAcımız büyük!

Evlerimizde, yaşamlarımızda yalnızca dizeleriyle, ürettikleriyle değil, Sennur Ablamız olarak da vardı. İnsanların içindeydi, yaşamın içindeydi ve tabii ki kavganın. İşçi ve emekçilerin, kadınların mücadelesinin yorulmaz, sabırlı, dirençli bir emektarıydı. Uzaklardan bizim dertlerimize de yetişirdi.

Sennur Abla yazdıklarıyla, anlattıklarıyla yaşadıklarımızı yalın ama olağanüstü bir duyarlılıkla aktarırken, yüreğimize seslenen, öfkemize yol gösteren, mücadele isteğimizi körükleyen dizeleriyle, makaleleriyle, sofralarımızı şenlendiren yemek tarifleriyle, çocuklarımıza yeni ufuklar açan masallarıyla hepimize güç verdi. Değiştirmeye dair kararlılığımızın en renkli, en şenlikli ve en bilge yol arkadaşlarından, destekleyicilerinden biri oldu.

Aşklarımızı, acılarımızı, öfkelerimizi, açlıklarımızı, gözyaşlarımızı ya da ağız dolusu kahkahalarımızı anlattı. Kadınlar, sadece daha iyi bir yaşam, özgürlük, eşitlik ve bütün hak ve talepleri için sürdürdükleri mücadele yoldaşlarını değil aynı zamanda ablalarını yitirdiler. Sennur Abla Almanya’da yaşayan kızkardeşlerin de seni unutmayacak. Anıların, dizelerin hep bizimle olacak.

Almanya Göçmen Kadınlar Birliği adına
Pelin Şener

,