Frankfurt’ta semt şenlikleri: Şehir herkesindir!

Ginnheim Stadtteil Büro’nun düzenlediği semt şenliğine Ginnheim Göçmen Kadın Grubu da katıldı. Bu seneki semt şenliğinin mottosu “Şehir herkesindir” idi. Semtte oturan değişik uluslardan emekçiler, standlar açtılar. Göçmen Kadınlar Birliği standında çalışmalara ilişkin bilgilendirici etkinlikler yapıldı.

image-10-07-16-23-46-9Frankfurt Belediyesi ile ABG Holding arasındaki anlaşmanın sona ermesinin ardından semtte bulunan 350 sosyal konuta belediye teşviğinin bitmesi gündeme gelmişti. Konutlarını kaybetmeyen isteyen semt halkı, haftalardır imza kampanyası, basın açıklamaları, görüşmeler ile mücadelelerini sürdürüyorlar. GKB Ginnheim Kadın Grubu da bu mücadelenin içinde aktif olarak yer aldı. Semt şenliğinde talepler bir kez daha dillendirildi. Semtte sosyal konutların ve yeşil alanların korunması, bu seneki şenliğe damgasını vurdu. 350 konut arasında yer alan çocuk parklarına, yeşillik alanlara 700 konut yapılmak isteniyor ve bu konutların hiç biri sosyal konut olmayacak.

Bir hafta önce yapılan Niederrad semt şenliğine, Niederrad GKB Grubu aktif olarak katıldı. Niederrad’da yapılan semt şenliğinin mottosu da “Şehir herkesindir” oldu. Semtte bulunan çeşitli grup ve örgütlerin açtığı standların yanısıra GKB semt komitesinin standı da ilgi odağı oldu. Niederrad GKB grubu, standa gelenleri kadınlara ve çocuklara yönelik çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.image-10-07-16-23-46

,