reMade reLive! Metal işçileriyle dayanışıyor

Uluslararası kadın dernekleri metal işçileriyle dayanışıyor. Almanya’nın Frankfurt kentinde ReMade ReLive! projesi için 7 ülkeden 7 kadın örgütünün bir araya geldiği uluslararası serginin açılışında kadınlar Türkiye’de direnen metal işçilerinin taleplerini desteklediler.

IMG_0300

Serginin açılışında bir konuşma yapan Göçmen Kadınlar Birliği’nden Zehra Ayyıldız, projenin amaçlarına değindi ve GKB’nin çalışmaları hakkında bilgi verip, dünyanın bir çok ülkesinde kadınların daha iyi yaşam ve çalışma koşulları için verdikleri mücadeleleri ve ayrıca Türkiye’de metal işçilerinin direnişlerini selamladı.

reMade reLive! (teksilde geri dönüşüm ve yeniden yaşatma) proje çalışmaları, AB ve Ulusal Ajansların “Hayat Boyu Öğrenme” programı ortaklığında sürüyor. Bu projenin amacı, aile içi şiddete uğramış, işsiz, 30-50 yaş aralığında kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınların, proje kapsamında gördükleri eğitimle yaşamlarını sürdürebilmelerine yardımcı olmak.

 

10958799_10153032285234480_7416477907868918523_n

Kullanım süresi sona eren tekstil ürünlerinin geri dönüşüm ile yeniden işlenmesini hedefleyen proje kapsamında üretilen eserler Frankfurt’ta gerçekleştirilen sergide yer alıyor.

Sergi hakkında daha fazla bilgi için: reMade reLive sergisi

Projeye katılan kadın örgütleri ise şunlar:

Research Centre of Women’s Affairs, Greece
Bundesverband der Migrantinnen in Deutschland e.V., Germany
ASSOCIAZIONE IRENE _Iniziative Ricerche Esperienze per una Nuova Europa, Italy
Moterų informacijos centras, Lithuania
Federatie van Uit Turkije Afkomstige Vrouwen in Nederland (HTKF), Netherlands
BUCA EVKA-1 KADIN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ EVİ, Turkey
DAY-MER TURKISH & KURDISH COMMUNITY CENTRE, United Kingdom

, , , ,