Öfkeliyiz!

1013272_8c7e09a861b5858f970f0e06a4dbec4d

Öfkeliyiz. Erkeklerin taciz ve şiddeti 22 yaşında ki Tuğçe’nin yaşamına mal oldu. Bir restoranın tuvaletinde yaşları 13- 16 arasında değişen iki genç kıza tacizde bulunan 3 genç erkeğe, Tuğçe cesaretle müdahale etti. Tacizciler daha sonra restorandakilerin de girişimiyle oradan ayrılmak zorunda kaldı. Ancak tacizciler, arabalarında bekleyerek bir saat sonra Tuğçe ve arkadaşına restoran çıkışında saldırdılar. Tuğçe günlerce komada yaşam mücadelesi verdi ve ne yazık ki beyin ölümü gerçekleşti.

Öfkeliyiz! Bir restoranın tuvaletinde genç kızları taciz edip sonra gözleri dönerek Tuğçe’ye saldırarak ölümüne neden olanlara!

Öfkeliyiz! Saldırı ile ilgili basında bir çok ayrıntı paylaşılmasına karşın polisin müdahalesinden söz edilmiyor. O zaman soruyoruz: Restoran işletmecileri polis çağırdı mı? Çağırdıysa polis neden olay yerine anında gitmedi? Çağırmadıysa taciz vakaları neden hala suç olarak görülmüyor? Göz yumuluyor? Neden geçiştiriliyor?

Sorumluların bir önce yargılanıp cezalandırılmasını, şu ana kadar ortaya çıkmayan kimi tanıkların olası korkularının giderilerek tanıklık yapmasını istiyoruz.

Göçmen Kadınlar Birliği olarak bir kez daha dile getiriyoruz ki şiddetin, tacizin, kadın katliamının son bulması için mücadelemiz sürecek. Sokaklarda ve her yerde özgürce ve korkusuzca dolaşabileceğimiz günler gelene dek.

Açıklamayı pdf olarak indirmek için:

tugce

 

,