Kültürlerarası Noel Kurabiyesi

Serpil Yahyaoğlu
5 yılı aşkın bir süredir her ayın son Pazar günü geleneksel olarak yaptığımız “Kültürlerarası

Kadın Kafesi”nde 2014’ün son buluşmasını gerçekleştirdik. Bu ay anneler çocukları ile beraber “Weihnachtsplätzchen” yaptılar. Geçen yıla göre katılımın daha yüksek olduğu etkinlikte 25’ten fazla çocuk ve 20’den fazla kadın bir araya geldi.

IMG-20141221-WA0028
Haydi fırına verilecek. Fırından kim alacak? Heeey kızlar yanmasın. Ha yandı mı? Yok yok kurtardık. 
Frankfurt Göçmen Kadınlar Derneği’nin Niederrad Komisyonu’ndaki kadınlar tarafından önceden hazırlanan hamurlar bir tarafta açılıp diğer bir tarafta da süslemeleri yapılarak fırına verildi. Daha sonra tüm kadınlar çocuklarımızla beraber yaptığımız kurabiyeleri yedik. Kalan kurabiyeleri de evlere götürmek üzere paylaştık.
Buluşmanın sonunda yine bize dağ gibi bulaşık, yerlere yapışmış hamurlar kaldı. Neyse ki elbirliği ile hepimiz kısa bir sürede temizliği bitirdik. Nezahat arkadaş sayesinde çay keyfimizi bile yapabildik hatta.
IMG-20141221-WA0023
Kadın Kafesi buluşmamıza ilk katılan kadın arkadaşlara Niedderrad ve Ginnheim’daki çalışmalarımızdan, halk oyunları kursumuzdan da bahsettik ve katılmaları için çağrı yaptık. Ayrıca “Kadından Kadına Dayanışma” kampanyamız hakkında konuştuk ve bildirilerimizi dağıttık.
Herkese 2015’e iyi kaymalar temennisiyle ayrıldık.
,