Göçmen Kadınlar Frankfurt’ta 8 Mart’a Hazırlanıyor

Leyla Kiraz

Bu yıl 8 Mart hazırlıkları GKB’nin 10. kuruluş yılı dolayısı ile daha bir heyacanlı geçiyor. 8 Mart’ı kutlama hazırlıklarının ilk toplantısında, hem kutlama programının oluşturulmasında hem de materyallerin hazırlanmasında herkesi büyük bir heyecan sarmıştı. Mottomuz ne olacak, afişimiz nasıl daha güzel olabilir, şenlik programı ve organizasyonu gibi konularda tüm kadınlar düşüncelerini belirtirken heyecanları görülmeye değerdi.

IMG_0912

Bu yıl oluşturulan programın neredeyse tamamı çalışmalara katılan tüm kadın arkadaşların kendi emekleri ile hazırlandı. Korodan halk oyunlarına, skeçden şiirlere, afişten bildiriye, yiyecekten içeceklere kadar herkes büyük bir özveri ile görevleri paylaşarak hazırlıklara koyuldu. Kısacası, yapacağımız şenliğimiz bir yıllık çalışmalarımızın bir meyvesi olacak. Bu etkinliğimiz için 50’ye yakın arkadaş bilet satışına başladı. Daha önce yapmış olduğumuz kahvaltılarda ve çalışma gruplarında çalışmalarımıza ilk defa gelen kadın arkadaşlar da bir şeyler yapma isteklerini belirtiler ve severek görev aldılar. 8 Mart şenliğimiz için herkes en fazla katılımı nasıl yapabiliriz diye ev ev dolaşmakta.

Hazırlık toplantısında ayrıca Almanya’da güncel olan Pegida hareketi üzerine tartışma yapıldı. 8 Mart etkinliğinden sonra bu konu üzerine daha geniş bir toplantı ve ev gezileri yapılacak.

IMG_0915

8 Mart Pazar günü saat 14:00’da SAALBAU Titus-Forum’da görüşmek dileğiyle.

* Giriş biletinizi (5,00 EUR) etkinlik günü kapıdan alabilirsiniz.

** Çocuk bakımı yapılacaktır.

8 Mart 2015 - Afis

Göçmen Kadınlar Birliği’nin 8 Mart bildirisini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

 

,