Bibliothek der Alten 2015 yazarları basın toplantısındaydık

Elif Çiğdem Artan

Göçmen Kadınlar Birliği, 2 Aralık Çarşamba günü, Frankfurt Tarih Müzesi’ndeki Bibliothek der Alten için gerçekleştirdiği projenin basın toplantısına katıldı. Toplantıda, 2015 yılı yazarları, Göçmen Kadınlar Birliği, Club Voltaire ve Vom Aufbrechen und Ankommen bir araya geldi.

IMG_6297

Göçmen Kadınlar Birliği adına toplantıya Frankfurt GKB’den Zehra Ayyıldız ve proje koordinatörü olarak ben katıldık. BdA küratörü Angela Jannelli’nin yaptığı açılış ve kısa tanıtım konuşmasının ardından bütün yazarlar projelerini anlattılar. Zehra, GKB’nin kuruluşundan ve etkinliklerinden bahsetti, ben de GKB’nin BdA kutusunda yer alacak çalışmalarından örnekler verdim. Basın mensupları özellikle çalışmaların ne zaman sona ereceğini merak ettiler. Bu konuda kesin bir şey söylemenin zor olduğunu belirterek, GKB’nin kutusunu 2016 sonunda teslim etmeyi hedeflediğimizi söyledik. (Çok çalışmamız lâzım, çok!) Vom Aufbrechen und Ankommen ekibinin tamamlamak üzere oldukları kutularından örnek çalışmaları inceledikten sonra basın toplantısı sona erdi.

IMG_6307

Frankfurtlu kadınlar tabii ki GKB’yi o gün yalnız bırakmadı. Toplantının ardından rafımızın önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ve çıkışta noel pazarında sıcak şarap içmeyi ihmal etmedik.

 

 

 

 

, , ,