Ankara. Beyrut. Paris! İŞİD terörünü mahkum ediyoruz!

12250099_923099381060259_6290492390939438852_n
Göçmen Kadınlar Birliği olarak Paris’te en az 129 kişinin hayatına mal olan korkunç saldırı nedeniyle acı ve şaşkınlık içindeyiz. 13 Kasım’daki bu saldırı ile kökten dinci İŞİD, terör saldırılarına devam etti. Yaklaşık bir yıl önceki Charlie Hebdo saldırısı, Suruç’taki gençlik kampına, Ankara’daki barış eylemine yönelik saldırı ve birkaç gün önceki Beyrut saldırısının ardından İŞİD barbarları Paris’te bir kez daha katliam yaptı.
Göçmen Kadınlar Birliği olarak tüm Fransız halkının acılarını paylaşıyor ve katliamda yaşamını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların biran önce sağlıklarına kavuşmaları temennisinde bulunuyoruz. Aynı zamanda terörün acilen durdurulmasını bir kez daha talep ediyoruz. İŞİD’in engellenemez güçlenişinin nedeni Ortadoğu’da yıllardan beri sürdürülmekte olan savaş politikalarıdır. Askeri müdahaleler bölgeyi istikrarsız hale getirerek barut fıçısına çevirdi. Batının radikal İslamcı güçleri destekleyerek bölgedeki politik rejimleri kendi çıkarları yönünde değiştirmeyi uman dış politikalarına yönelik eleştiriler haklı ve gereklidir.
Kadınlar olarak teröre kararlı olarak karşı çıkarken savaş ve savaş politikalarına da karşı olduğumuzu vurguluyoruz. Ayrıca Paris’teki bu korkunç saldırının göçmenlere karşı ırkçılığı kışkırtmak için suiistimal edilmeyeceğini umuyoruz. #Nous sommes Paris!

,